Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yüzlerce kişi sabah saat 4'ten itibaren kanser taraması için sıraya girdi
#1
Yüzlerce kişi sabah saat 4'ten itibaren kanser taraması için sıraya girdi

Birçok il ve şehirden yüzlerce kişi, şafak vaktinden itibaren kanser kontrolü için Onkoloji Hastanesi'ne (Thu Duc Şehri) geldi.

10 Haziran sabah saat 4.00'te Ho Chi Minh Şehri Onkoloji Hastanesi'nin 2. tesisi açılmaya başladı. Yüzlerce hasta, tıbbi muayene numaralarını almak için lobideki bilgi bankosuna gitmek üzere bahçede oturuyordu. Hastanede bekleme koltukları var ama o kadar çok hasta var ki sandalyeler tükeniyor, o kadar çok kişi ayakta durmak zorunda kalıyor ki.

[Resim: 233A1858-1717990391.jpg?w=1200&h=0&q=100...GGPcE26k7A]

Şu anda Ho Chi Minh Şehri Onkoloji Hastanesi'ne her gün yaklaşık 4.700-4.800 ayakta tedavi ziyareti yapılıyor; bu, birkaç yıl öncesine kıyasla yaklaşık %8-10'luk bir artış. Hastaların yüzde 84'ü ülke genelindeki il ve şehirlerden geliyor; bu oran daha önce yüzde 75'ti.

Ayakta muayene sayısının artması kapsamında hastane, özellikle hasta kabul aşamasının sabah 05.00'ten itibaren bekleme süresini kısaltmaya yönelik birçok çözümü hayata geçirdi.

Phu Yen'den 63 yaşındaki Bayan Nguyen Thi Thu Kim (fotoğrafın ortasındaki siyah gömlek), son 7 yıldır düzenli olarak yumurtalık kanseri tedavisi için hastaneye gitti. Önceki gün öğleden sonra otobüse bindi, bütün gece Ho Chi Minh Şehri'ne gitti, gece yarısı otobüs durağından hastaneye servis otobüsüne bindi, 10 Haziran'daki kontrol için en erken gelenler arasındaydı.

Bayan Kim, "Bu kez numaramı beklemek için erken geldim, böylece eskisi gibi saatlerce uğraşmak zorunda kalmadım. Ayrıca sınav sıram gelmeden önce dinlenmeye ve kahvaltı yapmaya da zamanım oldu" dedi.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
www.adanadoner.com