Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Genç adamın esnedikten sonra acil servise gitmesinin beklenmedik nedeni
#1
Genç adamın esnedikten sonra acil servise gitmesinin beklenmedik nedeni

27 yaşındaki adam yüksek sesle esnedikten sonra çenesini çıkardı, acı çekti, ağzını kapatamadı ve acil servise gitmek zorunda kaldı.

Hasta Bay D.V.T. Ailesi onu 10 Haziran'da acil tedavi için Phu Ninh Bölge Tıp Merkezine (Phu Tho) getirdi. Aile üyeleri, Bay T.'nin yüksek sesle esnedikten sonra aniden ağzını kapatamadığını, salyalarının aktığını ve hem çenesinde hem de kulaklarında çok fazla ağrı oluştuğunu söyledi.

[Resim: nguyen-nhan-bat-ngo-khien-nam-thanh-nien...m8fMztseOg]

Phu Ninh Bölge Tıp Merkezinde muayeneden sonra doktor, hastaya temporomandibular eklemin her iki tarafta çıkığı teşhisi koydu ve temporomandibular eklemi düzeltmek için acil tedavi önererek kondili normal normal ve çene başı konumuna geri getirdi. sabitleme bandı. 11 Haziran'da hasta halen Genel Cerrahi Bölümü'nde takip altındaydı.

Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Uzman II Doktor Do Xuan Hung, temporomandibular eklem çıkığının, mandibular kondil ile temporal kemik eklem kondili arasındaki normal anatomik ilişkinin kaybı olduğunu söyledi. Derhal tedavi edilmezse hastalar eklem sertliğine ve bağların geri dönülemez şekilde gerilmesine karşı hassastır.

Ayrıca hastalık ciddi şekilde ilerlerse eklem hasarına neden olur, eklem kıkırdaklarını yumuşatır, dejenere olur ve temporomandibular eklemin füzyonuna yol açabilir. Bu sırada eklem uçları dejenere olmaya başlar ve eklem diski ile kemik uçları arasında yapışma meydana gelir ve bu da eklem diskinin delinmesine yol açabilir.

Bu nedenle, insanlar esneme, ağzı açık kalma, ağlama, gülme sonrasında ağzını kapatamama belirtileri tespit ettiklerinde, zamanında muayene ve tedavi için derhal bir sağlık kuruluşuna gitmeleri gerekir.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
www.adanadoner.com