Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arjantin'in Patagonya'daki askeri inşaatı Şili topraklarına geçti
#1
Arjantin'in Patagonya'daki askeri inşaatı Şili topraklarına geçti

Arjantin'in Patagonya'daki askeri inşaatı Şili topraklarına geçti ve tartışmalara yol açtı
Şili hükümeti resmi olarak şikayette bulundu ve Arjantin büyükelçisi Jorge Faurie bunun bir "hata" olduğunu söyleyerek özür diledi. Her iki hükümet de sorunu çözmeye çalışıyor

[Resim: MLSE5OJUVRA77EARQT6RLGSJTM.jpg]

(Santiago, Şili'den) 29 Nisan'da Arjantin Donanması , Trans-And ülkesini Patagonya'nın kalbindeki Şili ile ayıran tam sınırda bulunan “Deniz Transit Gözetim ve Kontrol Noktası 1 ” i büyük bir tantanayla açtı . Sorun? Elektrik sağlamak için kullanılan bazı güneş panelleri Şili topraklarına üç metre kadar ilerledi ve bu durum, Casa Rosada'yı resmen sahiplenen Şili hükümetinde rahatsızlığa neden oldu.

Arjantin büyükelçisi Jorge Faurie hatayı fark etti ve bu Çarşamba günü Radio BíoBío ile yaptığı görüşmede konuyla ilgili soğuk sözler kullanarak şunları temin etti: "Bu o kadar da etkileyici bir çalışma değil , bazı güneş panelleri yerleştirilmiş ama kontrol etmediler" Peki "sınırı belirleyen" koordinatlar neydi?

“Güneş panellerini kim kurduysa, o panelleri bağışlayan bir şirkettir. Bölgedeki bir odanın çitleri tarafından yönlendiriliyordu ” dedi röportajda.

Faurie, "gerçekte sınırları belirleyen uydu koordinatları tarafından yönlendirilmesi gerekirdi ... sorun şu ki, onları hareket ettirmek şu anda mümkün olmayacak " dedi. "Yazı beklememiz gerekecek."

Uzlaşmacı bir ses tonuyla büyükelçi, "Şili yetkilileriyle görüştüğümüz ve görüştüğümüz bir alternatif önerdi: elektrik sağlayıcı paneller aynı zamanda Şili tarafına da elektrik sağlayabilir , bu da orada bulunan garnizon için faydalı olabilir" diye bitirdi. .
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
www.adanadoner.com