Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaziantep cinayet Mustafa Hıdır 4 kişiyi öldürerek intihar etti
#1
Gaziantep cinayet Mustafa Hıdır 4 kişiyi öldürerek intihar etti

Gaziantep’te yaşanan olaylar Şahinbey ilçesi Üçoklar, Barak ve Vatan mahallelerinde meydana geldi. İddiaya göre, psikolojik sorunları olduğu söylenilen Mustafa Hıdır isimli şahıs, bilinmeyen bir nedenle cinnet getirdi. Ardından 6 arkadaşından 4’ünü öldürdü. 2’sini yaraladı ve ardından intihar etti.

4 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜKTEN SONRA İNTİHAR ETTİ
Cinnet getiren Mustafa Hıdır ilk önce berberde bir şahsı, sonra bir evdeki 3 şahsı silahla ateş ederek öldürdü. Evdeki saldırıda 2 kişi de yaralandı. Katil zanlısı, daha sonra olay yerlerinden kaçarak uzaklaştı. Polis ekiplerinin peşine düştüğü katil zanlısı, farklı bir noktada ise kendi kafasına sıkarak intihar etti. Olay ile ilgili inceleme başlatıldı.

[Resim: 4-arkadasini-katletti-ardindan-intihar-e...haber.png?]

KİMLİK TESPİTİ SONRASI CENAZELER TESLİM EDİLDİ
Yaşanan olaylar sonrası yaralananlar tedavi için başka hastanelere kaldırılırken hayatını kaybeden yabancı uyruklu şahısların isimlerinin, Yusuf Gadban, Muhammed Mustafa, Abdullah Mustafa, Ahmed Nevver olduğu belirlendi. Öldürülenlerin cenazeleri Gaziantep Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan işlemlerin ardından defnedilmek üzere yakınlarına teslim edildi. Cenazelerden 2'sinin Suriye'de, 2'sinin Kilis'te defnedileceği söylendi.
“ARAMIZDA HİÇBİR SIKINTI YOKTU”
Arkadaşı tarafından kolundan yaralanan Münir Elhusi olay anında yaşananları anlattı:

“Arkadaşlarımızı öldüren kişi, akşam vedalaşmak için bizim yanımıza geldi. Yurtdışına gideceğini söyledi. Belki de beni bu son görüşünüz olabilir dedi ve biz de vedalaştık. 5 dakika sonra silahını çıkararak en başta arkadaşımız Ahmed'i vurdu. Ondan sonra Yahya'yı vurdu, sonra benim elime değdi. Aramızda hiçbir sıkıntı yoktu. Çocukluk arkadaşımızdı aynı mahallede kardeş gibi yaşıyorduk.”
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
www.adanadoner.com