Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ve neden kadınlar bunu erkeklerden daha az başarıyor?
#1
Ve neden kadınlar bunu erkeklerden daha az başarıyor?

Herkes şu alıntıyı bilir: "Erkekler gözleriyle, kadınlar ise kulaklarıyla sever." Ve bu sadece partner algısı arasındaki farkla ilgili değil.

Bu ifade ortak bir inancı yansıtıyor: Kadınların ve erkeklerin cinselliği farklıdır. Bir kadının partnerini fiziksel çekiciliğine göre değil, zeka gibi diğer parametrelere göre seçtiğine inanılıyor. Ayrıca orgazmının bir erkeğin orgazmından daha karmaşık olduğunu ve bu nedenle de bunu başarmasının zor olduğunu. Hatta bilimsel makalelerde şöyle ifadeler yer alıyor: “Kadın orgazmı, pek çok bilim insanının üzerinde uğraştığı bir gizemdir.”

[Resim: sex-women-in.jpg?preset=image_570w_2x]

Cinsellik Eğitimi bölümünde bilimsel veriler ve psikologların yardımıyla cinsel hayata dair soruları yanıtlıyoruz. Sekizinci sayımızda bir kadın için sekste neyin önemli olduğunu ve onun yakınlıktan memnun olup olmayacağını neyin belirlediğini anlıyoruz .
Kadın orgazmı gerçekten zor mu?
Kadınların seks sırasında orgazm yaşama olasılıkları erkeklere göre çok daha azdır. Bu, örneğin Amerikalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırmayla kanıtlanıyor. 2018'de 50 bin kişiyle anket yaptılar ve şunu buldular: Heteroseksüel erkeklerin %95'i her zaman veya neredeyse her zaman bir partnerle orgazm oluyor. Kadınların sadece %65'i aynı şeyi söyledi . Diğer çalışmalar da benzer sonuçlar veriyor. Bu olguya, İngilizceden tam anlamıyla tercüme edilirse, orgazm boşluğu veya zevk boşluğu, “orgazm boşluğu” veya “zevk boşluğu” adı verilir.

İnsanlar orgazm boşluğunu biyolojik farklılıklarla açıklama eğilimindedir: Kadın bedeninin çok karmaşık olduğu varsayılır. Ancak araştırmacılar ve seksologlar kural olarak bu görüşü paylaşmıyorlar.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
www.adanadoner.com